Projekty domów szkieletowych

Znajdź projekt swojego domu lub zaprojektuj go z nami

Projekt indywidualny

Pracownia architektoniczna Archiblas Bielsko-Biała

Zapraszamy do nas z koncepcją własnego domu, lub z pomysłem na dom znalezionym w katalogu czy Internecie. Może być to nawet dom w technologii tradycyjnej. Nasi projektanci zaprojektują go od nowa, dostosowując do Państwa indywidualnych potrzeb. Nadmienimy tutaj, iż projekt konstrukcji jest w cenie budowy domu, więc już na początku tak dużej inwestycji oszczędzacie pieniądze i czas. Dokładamy wszelkich starań, aby przygotowywane przez nas projekty domów szkieletowych odpowiadały konkretnym wymaganiom i oczekiwaniom klienta. Każdy przygotowywany przez nas projekt domu szkieletowego spełnia standardy domu energooszczędnego, możemy również wykonać projekt domu pasywnego i taki dom wybudować.

Gotowe projekty domów szkieletowych

Projekty domów szkieletowych spotykają się z coraz większym zainteresowaniem ze strony polskich inwestorów. Budynki wznoszone w technologii kanadyjskiej są trwałe, ciepłe i ekonomiczne, dlatego stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych obiektów murowanych. W serwisach poniżej znajdziesz tysiące projektów domów w różnych stylach i rozmiarach:

Portal z projektami domów z500
Portal z projektami domów Pro Arte
Studio projektowe Wachnik
Domy z miętą
Pracownia projektowa ANTA
Architekci Grubek i syn

Wszystkie powyższe portale i pracownie oferują projekty domów w technologii szkieletowej, ale istnieje także możliwość dostosowania projektu w innej technologii na potrzeby budownictwa szkieletowego.

GOTOWE I INDYWIDUALNE PROJEKTY DOMÓW SZKIELETOWYCH

W DrewHome® nie tylko budujemy domy szkieletowe – możemy je także dla Ciebie zaprojektować. Nasze biuro architektoniczne tworzy projekty indywidualne, na podstawie Twojej koncepcji, które sprostają Twoim oczekiwaniom. Twój dom może mieć dowolną powierzchnię, w zależności od Twoich potrzeb i budżetu. Możesz też zlecić nam adaptację gotowego projektu w innej technologii, a my przystosujemy ją do potrzeb budowy domu kanadyjskiego. Korzystając z tej możliwości masz także możliwość wprowadzenia własnych modyfikacji: od przesunięcia okien, drzwi czy nawet ścian, aż po zmianę wymiarów budynku. Ostatnią z opcji są gotowe projekty domów w technologii szkieletu drewnianego dostępne w internecie – możesz zaopatrzyć się w nie w zewnętrznych wyspecjalizowanych biurach architektonicznych.

Zlecenie nam kompleksowej realizacji Twojego domu przyniesie Ci jednak wiele korzyści. Przede wszystkim cały proces będzie trwał krócej niż w przypadku np. adaptacji lub modyfikacji gotowego planu zakupionego w Internecie i stworzenia na jego podstawie budynku szkieletowego. Domy szkieletowe mogą mieć wygląd podobny do murowanych, ale ich projekty zdradzają, że ich ściany nie są tak grube, więc zyskujesz więcej przestrzeni wewnątrz. Tworząc z nami projekt od podstaw, masz też pewność, że będzie wykonany zgodnie z Twoimi indywidualnymi preferencjami. Po zakończeniu budowy na Twojej działce powstanie dom spełniają-cy Twoje wszystkie oczekiwania. Zapoznaj się z pełną ofertą w zakresie budowy oraz projektów domów szkieletowych. A jeśli masz pytania, zadzwoń do nas, napisz e-mail lub w mediach społecznościowych lub odwiedź nas w biurze lub na trwającej budowie.

Domy szkieletowe – nowoczesne i ekonomiczne projekty

Technologia domów szkieletowych sprawia, że są one nowoczesne i ekonomiczne. Przejawia się to przede wszystkim w utrzymaniu komfortowych warunków wewnątrz, ale i zwiększonej powierzchni mieszkalnej. Nie oznacza to jednak, że musisz się ograniczać co do ich estetyki – możesz wybrać lub zaprojektować dom w stylu, który najbardziej Ci odpowiada: od tradycyjnych, przez współczesne, aż po futurystyczne budynki. Ich wygląd zewnętrzny nie musi wcale zdradzać ich drewnianego pochodzenia – w rzeczywistości wielu domów kanadyjskich nie sposób odróżnić od tradycyjnych – murowanych. W standardzie DrewHome® na elewację możesz wybrać dowolny z dostępnych kolorów nowoczesnych tynków silikonowo-sylikatowych. Możesz także zdecydować się połączenie różnych kolorów lub deskę elewacyjną.

Podczas poszukiwania lub tworzenia projektu domu szkieletowego, zauważysz też, że dzięki mniejszej grubości ścian, przy lepszych ich parametrach, zyskujesz dodatkowe metry kwadratowego, względem domów murowanych. Dzięki temu możesz zdecydować, czy wolisz zostawić więcej przestrzeni czy… zbudować mniejszy dom. Przy cieńszych ścianach izolacyjność termiczna i akustyczna pozostanie jednak na bardzo dobrym poziomie. Wpływ na to ma charakterystyka tej technologii – między słupkami konstrukcji układamy wełnę mineralną co w połączeniu z mechaniczną wentylacją nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła pozwala na szybkie schładzanie i ogrzewanie wnętrz. Takie rozwiązania proponujemy Ci też wykonując dla Ciebie projekty domów. Gwarantujemy też, że skoordynujemy przygotowanie projektu z realizacją samej budowy – również tych stworzonych od podstaw na indywidualne zamówienie. Skontaktuj się z nami, żeby omówić szczegóły współpracy.

Ile kosztuje projekt domu szkieletowego?

W każdym przypadku koszt zarówno zaprojektowania, jak i budowy budynku obliczamy indywidualnie. Cena projektu zależy m.in. od tego, jak duża ma być powierzchnia użytkowa oraz jak bardzo skomplikowana jest bryła i układ pomieszczeń. Możemy zaprojektować, a następnie zbudować dla Ciebie, zarówno małe domy, jak i duże rezydencje. Wymarzone przez Ciebie projekty domów wyceni architekt po spotkaniu w naszym biurze.

Nie bez znaczenia są też dodatki architektoniczne, które wybierzesz. Lukarny czy wykusze potrafią znacząco wpłynąć na koszt realizacji inwestycji, podobnie jak kąt nachylenia dachu. W razie wątpliwości zapewnimy Ci wsparcie techniczne i wskażemy korzystne finansowo rozwiązania przy budowie domów szkieletowych. Wykonany przez nas projekt zawsze jest dopasowywany do określonego przez Ciebie budżetu oraz Twoich indywidualnych preferencji. W ten sposób możesz zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Możesz także znaleźć strony internetowe, na których znajdziesz gotowe projekty. Ich ceny zaczynają się od około 3000 zł , jednak pamiętaj, że do takich projektów domów szkieletowych, musisz osobno zamówić także uzgodnienia branżowe, zaprojektowanie ich położenia na swojej działce oraz warunki techniczne. W przypadku projektu indywidualnego nie musisz tego robić, ponieważ otrzymujesz komplet dokumentów do pozwolenia na budowę.

W DrewHome® zaoferujemy Ci konkurencyjne warunki przygotowywania planów związanych z budową domów szkieletowych. Cena projektu jest przystępna – nawet w przypadku koncepcji zaawansowanych konstrukcyjnie i technologicznie obiektów. Gwarantujemy jednocześnie bardzo skrupulatne wykonanie do-kumentacji. Bierzemy pod uwagę wszystkie Twoje zalecenia, tworząc układ przestrzenny budynku, którego powierzchnia użytkowa, wygląd i funkcjonalność muszą być zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Skontaktuj się z nami i ustalmy zaprojektujmy razem Twój wymarzony dom!

Dlaczego warto wybrać dom szkieletowy?

W DrewHome® wykorzystujemy nowoczesne technologie do wznoszenia domów dla naszych Klientów. Dla Ciebie oznacza to m.in. większy komfort cieplny i niższe rachunki. Konstrukcja szkieletowa daje Ci też większą swobodę w rozmieszczeniu ścian, jeśli zdecydujesz się przerobić projekt lub stworzyć projekt indywidualny. Technologia pozwala także na łatwe modyfikacje, przebudowy i dobudowy domu w przyszłości: możesz zdecydować się np. na wykonanie garażu lub innej dobudówki. Charakterystyka konstrukcji szkieletowej sprawia, że modernizacje można przeprowadzić łatwo i szybko, a koszt ich wykonania jest niższy niż w przypadku budynków murowanych. W przypadku domów budowanych w naszej technologii masz też pewność, że tak wykonana dobudówka będzie miała równie dobre parametry izolacyjne, jak pozostała część domu.

Bez względu też na wybrane przez Ciebie projekty, wykorzystamy naturalne materiały, które nie tylko są przyjazne środowisku, ale tworzą też we wnętrzu przyjazny mikroklimat. Wpływ na to ma specyfika wszystkich elementów, wykorzystywanych przez nas do przygotowania obiektów jednorodzinnych. Wyróżniają się one nie tylko dobrą izolacyjnością termiczną i akustyczną, ale i wysoką jakością. Wykonane przez naszych architektów projekty domów szkieletowych są pod tym względem przemyślane – dzięki temu możesz na swojej działce zbudować energooszczędny budynek, który będzie jedno-cześnie trwały, komfortowy i atrakcyjny wizualnie.

Przyjazne dla środowiska domy szkieletowe

Projektowane przez nas domy szkieletowe są przyjazne dla środowiska, a dzięki temu – także dla Ciebie i Twoich bliskich. Ich konstrukcja powstaje z wysokiej jakości, certyfikowanego drewna, a izolowana jest wełną. Tworzy to korzystny mikroklimat. Do budowy domów szkieletowych nie wykorzystuje się też chemii, jak przy budownictwie tradycyjnym. Oddychasz więc czystym, bezpiecznym powietrzem. Dzięki przygotowaniu odpowiedniego projektu, możesz też zadbać o większą energooszczędność – projektując zwartą bryłę domu i odpowiednio ustawiając w niej pomieszczenia względem kierunków świata, możesz stworzyć dom pasywny, który wymaga jedynie minimalnych ilości energii.

Sam szkielet powstaje natomiast z drewna – naturalnego i wytrzymałego surowca, który jest łatwy w obróbce i ma bardzo dobre parametry w zakresie izolacyjności termicznej. Staranne wykonanie, przez doświadczone ekipy, też się przekłada na niskie koszty eksploatacji takich budynków – jest to bardzo istotne, aby prawidłowo ułożyć nie tylko izolację termiczną, ale też wiatroizolację i paroizolację. Wszystkie te elementy sprawiają, że niezależnie od powierzchni użytkowej, można uzyskać spore oszczędności w zakresie ogrzewania wnętrz. Cena projektu jest przy tym przystępna, podobnie jak samo wzniesienie konstrukcji szkieletowej. A w DrewHome® zapewnimy Ci kompleksowe wsparcie – zadzwoń lub napisz do nas, a zapoznamy Cię ze szczegółowymi informacjami odnośnie budowy domów kanadyjskich realizowanych przez naszą firmę.