DrewHome® specjalizuje się w budowie domów szkieletowych z projektu Inwestora i projektów indywidualnych. Specyfika budowy domów w technologii kanadyjskiej wynika, m.in. z właściwego doboru materiałów do wznoszenia ich konstrukcji: stawiane są one z drewna suszonego i struganego, a izolowane naturalnymi materiałami: wełną i materiałami drewnopochodnymi. Zapewniają one solidność, trwałość i korzystny mikroklimat we wnętrzach. Dzięki ich zastosowaniu, domy w technologii szkieletowej zapewniają wysoki komfort mieszkańcom i są przyjazne dla środowiska, a także portfela.
Domy w technologii kanadyjskiej stają się coraz bardziej popularne, nie tylko na zachodzie, ale i w Polsce. Do dlatego, że są:
Dodatkowo zapewnia doskonały komfort termiczny o każdej porze roku – dom w technologii szkieletowej nagrzewa się szybciej niż tradycyjne domy, ponieważ nagrzewane jest tylko powietrze, a nie mury. Wynika to z technologii ich budowy: składa się na nią drewniany szkielet, przymocowany do fundamentów za pomocą kotew. Gotową konstrukcję usztywnia się płytami poszycia zewnętrznego lub rusztem wewnętrznym, a następnie ociepla się budynek wełną fasadową (w przypadku zastosowania płyt Steico Protect, już nie ma takiej potrzeby, ponieważ same stanowią izolację) i pokrywa tynkiem mineralnym. Przestrzeń między deskami wypełnia się szczelnie wełną mineralną, a następnie szkielet od wewnątrz pokrywa się folią paroizolacyjną i wykańcza płytami gipsowo-kartonowymi.
Drewno jest budulcem wykorzystywanym przez człowieka od zarania dziejów. Było ono zawsze stosunkowo łatwo dostępne, proste w obróbce i do tego trwałe. Pionierami w tej dziedzinie byli Kanadyjczycy, którzy zaadaptowali europejskie metody w zakresie budowy domów w technologii szkieletowej i zaczęli wznosić budynki o drewnianej konstrukcji, którą to technologię nazwano Timber Framing. Ze względu na duże przekroje belek pochłaniało to jednak wiele czasu i materiałów. Dlatego z upływem czasu zaczęto zmniejszać przekroje belek i ich zagęszczenie, zmniejszając nakład pracy. Technologię tę nazwano wood framing. Już w 1832 roku powstał magazyn, w którym zastosowano nowatorskie rozwiązanie technologiczne. Belki poprowadzono od podwaliny aż do górnego oczepu, na którym opierają się krokwie (ballon framing), co sprawiło, że ponownie zmniejszono przekroje wykorzystywanych belek. W 1927 roku natomiast, w Stanach Zjednoczonych wydano normy dotyczące wznoszenia drewnianych konstrukcji szkieletowych, uwzględniające zasady ochrony przeciwpożarowej, montażu instalacji elektrycznych oraz hydraulicznych. Współcześnie kolejność prac wyznaczają kondygnacje.
Obecnie 9 na 10 budynków powstających w USA to właśnie domy kanadyjskie, a w Polsce odsetek Inwestorów decydujących się na tę technologię rośnie z toku na rok.
Podstawowymi materiałami budulcowymi domów kanadyjskich są drewno i wełna mineralna, dzięki którym budynki te są energooszczędne. Izolacja termiczna, zarówno wewnętrzna jak i zewnętrzna gwarantuje komfort cieplny tak zimą, jak i latem, ale także oszczędności przy ogrzewaniu. Szkielet drewniany to także dobry wybór, gdy liczysz na szybką możliwość wprowadzenia się do nowego domu. Budowa wraz do stanu deweloperskiego trwa średnio około 3-4 miesięcy. Poza konstrukcją nośną i izolacją, na ten etap składa się cała stolarka otworowa (okna, drzwi wejściowe, brama garażowa), wszystkie instalacje (wodno-kanalizacyjna, elektryczna i elementy C.O., które przebiegają pod ścianami), kompletna elewacja oraz wykończenie wnętrza płytami gipsowo-kartonowymi do stanu Q2. Dom w technologii kanadyjskiej po ociepleniu wełną fasadową lub płytami Steico, można wykończyć z zewnątrz tynkiem mineralnym lub deską elewacyjną. Możesz zdecydować się na minimalistyczne wykończenie, połączenie tynków różnych kolorów lub postawić na łączenie tynku z drewnem.
Nowoczesne budynki powstające w technologii szkieletowej to tzw. domy kanadyjskie. Ich charakterystyczną cechą jest to, że budowa trwa zaledwie kwartał. To ogromna zaleta w porównaniu z tradycyjnymi metodami budowlanymi. Są one też ciepłe, przyjazne dla środowiska i stosunkowo tanie w utrzymaniu. Co jednak najważniejsze, są solidne i bezpieczne. Do wykonania konstrukcji używamy wysokiej jakości, suszonego do poziomu 18% drewna świerkowego w klasie C24. Jest ono czterostronnie strugane i fazowane zgodnie z wymogami obowiązującymi dla technologii lekkiej konstrukcji drewnianej. Dzięki temu jako właściciel budowanego przez DrewHome® domu szkieletowego, masz gwarancję, że budynek spełnia najwyższe standardy jakości. Zatrudniamy też wyłącznie doświadczonych w branży fachowców. Budowane przez nich obiekty są niezwykle solidne i estetycznie wykonane. Łączymy wiedzę i doświadczenie z ciesielską tradycją. Wykorzystujemy nowoczesne metody wznoszenia niezwykłych i bardzo wygodnych domów szkieletowych w technologii kanadyjskiej. By usztywnić konstrukcję, stosujemy zastrzały zapewniające jeszcze większą stabilność budynku.
W DrewHome® każdy projekt domu kanadyjskiego możemy wykonać dla Ciebie na indywidualne zamówienie. Dzięki temu masz możliwość uwzględnienia własnych pomysłów i sugestii. Możesz także zdecydować się na gotowy projekt w dowolnej technologii, a my go zaadaptujemy. Możesz w takim projekcie wprowadzić też własne poprawki. Możesz więc zdecydować się na jedną z możliwości:
Bez względu na swój wybór, możesz wysłać do nas projekt znaleziony w internecie, który będzie podstawą do przygotowania wyceny. Możesz zawrzeć w nim konieczność zmiany rozmiarów czy umiejscowienia okien, drzwi, a nawet ścian. Wyślij go nam przez formularz kontaktowy lub na maila wyceny@drewhome.pl
Stosowana przez nas metoda pozwala na szybkie zakończenie budowy. W związku z tym czas od jej rozpoczęcia do możliwości wprowadzenia się do domu jest znacznie krótszy niż w przypadku obiektów murowanych. Technologia kanadyjska cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ pozwala oszczędzać nie tylko czas, ale również pieniądze. Do innych ważnych zalet, które wyróżniają domy szkieletowe, możemy zaliczyć:
Poszukując wad, powinieneś wiedzieć, że budynek w technologii kanadyjskiej wymaga użycia najwyższej jakości materiałów, które charakteryzują się dobrą trwałością, i odpowiedniego ich zabezpieczenia. Na fali popularności, trudno też obecnie o wybór profesjonalnego wykonawcy, który zaprojektuje i wykona solidną konstrukcję budynku. Na rynku trudno o dobrych fachowców. Nasi pracownicy jednak mają wieloletnie doświadczenie w branży. Dzięki temu możemy zaoferować najwyższą jakość obsługi i wykonania. Mieszkając w zbudowanym przez nich domu w technologii szkieletowej, można w pełni docenić wszystkie jego zalety! Zapoznaj się z naszą ofertą i zamów indywidualną wycenę.