Domy szkieletowe energooszczędne w technologii kanadyjskiej

Zrealizowana budowa domu pasywnego w technologii szkieletowej Budowa konstrukcji szkieletu domu pasywnego w technologii szkieletowej Budowa konstrukcji szkieletu domu pasywnego w technologii szkieletowej Budowa konstrukcji szkieletu domu pasywnego w technologii szkieletowej
Zakończyliśmy budowę domu pasywnego z dofinansowaniem NFOŚ w kwocie 50000zł

Od wielu lat stawiamy energooszczędne budynki w technologii kanadyjskiej (szkieletowej). Nasze doświadczenie i kształcenie się w tym kierunku sprawiło, że staliśmy się profesjonalistami w stawianiu domów szkieletowych. Na całym świecie uważa się je za propozycje najzdrowsze dla mieszkańców, a przy tym ekonomiczne. Sto kilkadziesiąt obiektów, które wznieśliśmy na terenie południowej Polski (głównie Śląsk) pozwala nam potwierdzić – drewniane budynki to domy wysoce energooszczędne.

Energooszczędne domy szkieletowe oparte są na odpowiednio przemyślanej konstrukcji. W trakcie budowy kładzie się wysoki nacisk na dokładność wykonania wszystkich elementów, a w szczególności izolacji termicznej. To właśnie ten element sprawia, że są to domy energooszczędne. W porach jesienno-zimowych, kiedy rozpoczynamy okres grzewczy, najwięcej czasu zabiera nagrzanie ścian. Technika budowy sprawia, że domy szkieletowe energooszczędne nagrzewają się kilka razy szybciej niż budynki murowane. Starannie wykonana izolacja zatrzymuje ciepło, zapewniając odpowiednią temperaturę wewnętrzną w ciągu zaledwie kilku godzin. Oczywiście znajduje to przełożenie na wyraźnie niższe koszty zużycia energii cieplnej.

Technologia szkieletu drewnianego to także źródło zdrowia i komfortu mieszkańców energooszczędnego domu kanadyjskiego. Drewno, który jest głównym materiałem wykorzystywanym podczas budowy obiektu, stwarza przyjazny mikroklimat. Z kolei dokładne wypełnienie szkieletu materiałem izolacyjnym pozwala na zachowanie ciszy i ochronę przed hałasem – zwłaszcza w tak głośnych regionach, jak Śląsk.

Domy szkieletowe energooszczędne pod klucz pozwalają na szybki zwrot środków finansowych przeznaczonych na realizację inwestycji. Dodatkowo złożona, trwała konstrukcja budynku zapewnia trwałość przez długie lata. Wysokojakościowe materiały i zaawansowana technologia są gwarancją doskonałej, a przede wszystkim przyjaznej naturze inwestycji.

Jeśli interesują Państwa energooszczędne domy szkieletowe, zachęcamy do skorzystania z usług doświadczonego producenta Drewhome. Nasza siedziba mieści się na terenie Śląska, ale ofertę kierujemy także do klientów z innych regionów Polski. Zapraszamy do kontaktu z nami i zapoznania się z ofertą domów energooszczędnych oraz możliwością postawienia domu energooszczędnego pod klucz.

Projekt domu powstał w biurze projektowym: DOMEK projekty

 • Parametry domu
  • pow. użytkowa: 113,64 m2
  • pow. zabudowy: 123,42 m2
  • pow. netto (podłóg): 167,29 m2
  • kubatura wentylowana: 312,89 m3
  • kąt nachylenia dachu: 86% = 40,7st
 • Technologia
  • ściany: szkieletowe 20cm+styropian ryfl. 15cm (U=0,09 W/m2·K)
  • strop: drewniany belkowy
  • dach: gonty bitumiczne / dachówka / blacha (U=0,10 W/m2·K)
 • Charakterystyka energetyczna (wg NFOŚ)
  • zap. energii użytkowej - EU(co+went.) = 1790 kWh/rok (14,8 kWh/m2·rok)
  • zap. energii pierwotnej - EP (co+went.+cwu) = 93,7 kWh/m2·rok